KONST / Litografier / Färglitografi 16602111
nr 1660 2111
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Signerad, numrerad 47/100, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x68 cm
Kondition: fuktskada
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 25 november 2024
kl 19:48:34